Зал «Лемберґ»

«Лемберґ» -  зала, яка зустрічає елегантністю і комфортом.

Епоха Австро-Угорщини промовляє тут з кожної деталі. Це той  Лемберґ, в якому вперше у світі засяяла  гасова лампа. Лемберґ, через який приходили до українців технічні й мистецькі новинки. Це місто, в якому зустрічався цвіт української нації. Східняки Драгоманов  і Грушевський читали тут лекції. Леся Українка й Михайло Коцюбинський  приїздили до Лемберґа, щоб надрукувати свої твори, вдихнути повітря Європи, випити філіжанку кави з геніальним приятелем - Іван Франком.

У «Лемберґу» Ви можете провести  рандку або ділову зустріч. Миле спілкування  доповнять ласощі, приготовані за таємними рецептами львівських господинь. В залі «Лемберґ» Ви проглянете свіжу львівську  газету і подихаєте повітрям, яке ми щоденно постачаємо  зі самого Львова.

«Gazette de Leopol» - перша газета на теренах України. Виходила з 1776 року. Друкувалась французькою й італійською мовами, повідомляла про події у світі,  а також приватні оголошення.

«Зоря Галицка» - перша в Україні газета українською мовою. В ній писалося про політичні події, велися жваві дискусії навколо української граматики, друкувались твори письменників-українців. Виходила у Львові з 1848 року.

«Лада» - перший український часопис для жінок друкувався у Львові з 1853 року. Перша в Україні демонстрація феміністок, одна з яких - о, жах!-  курила цигарку, відбулася в 1840 році, звичайно ж у Львові.

Перша пошта в Україні була заснована у Львові у 1629 році. Кореспонденція швидко і регулярно доставлялася в усі куточки Європи. Для порівняння: лист зі Львова до Відня (795 км) ішов рівно п’ять днів, сьогодні той же шлях тільки літаком лист долає за... чотири дні.

Перша в Україні залізниця була прокладена до Львова. Потяг - небачене диво, що викликало захват і жах, - прибув на львівський двірець у 1861 році.

Львів’яни першими в Україні,  у 1883 році,  почали користуватись телефонним зв’язком.

Перший в Україні кінний трамвай запустили у Львові. Колії були дубовими. Вагон тягнули, залежно від рельєфу вулиць, від одного до трьох коней. Від кількості коней залежала й вартість квитка.

Найстаріший міський парк України і Східної Європи  - тепер парк імені І. Франка - знаходиться у Львові.

Перший в Україні міський театр був заснований, так, у Львові! За його стінами змінювались кордони й політичні актори, шаленіли історичні бурі, а Театр знов і знов збирає глядачів ось уже 238 років.

І це ще далеко не все перше, що з’явилося у цьому місті.

Та Ви не надто любите історичні ретроспективи?  Тоді ласкаво просимо у сьогодення, до наступної зали, що має назву…

 

до залу «Львів»

 

 


Коментарів ще нема.

Залишити коментар

Вы должны войти Авторизованы щоб залишити коментар.